7 dôvodov prečo je leasing lepší ako kúpa

Najčastejšie otázky, ktoré si kladú ľudia pred kúpu auta môžeme zhrnúť do dvoch:

  1. Ako môžem dosiahnuť lepšiu cenu pri kúpe auta
  2. Mám si auto prenajať alebo kúpiť?

Lízing je skutočne odpoveďou na obe otázky. Lízing vám takmer vždy zaručuje najlepšiu možnú ponuku v dnešnom automobilovom priemysle. Tu je sedem dôvodov, prečo by ste mali auto prenajať (teda zobrať si ho na lízing) ako ho kúpiť:

 1) Používajte ho a keď ho už nebudete potrebovať, tak sa ho zbavte. Auto je stroj, ktoré slúži na prepravu z bodu A do bodu B. Neexistuje dôvod, prečo by ste ho mali chcieť vlastniť. Ak ho budete len prenajímať, zbavíte sa ho tak, že ho vrátite leasingovej spoločnosti.

2) Kontrolujte svoje náklady. S niektorými leasingovými programami si  viete korigovať náklady na používanie na základe času a vzdialenosti, kedy auto využívate.

3) Získajte lepšie podmienky. Cena auta pri prenájme je v konečnom dôsledku vždy lepšia ako pri jeho kúpe. Spôsob, ako získať najlepšiu ponuku na auto, je pracovať s výrobcom, nie s predajcom. Obchodník nekontroluje najlepšie ponuky, stanovujú ich výrobcovia. Ak spoločnosť Honda chce napríklad získať podiel na trhu od spoločnosti Toyota, tak môže znížiť ceny svojich áut, čo vám nahrá do kariet.

4) Nevlastnite predmety, ktoré strácajú na hodnote. Neexistuje žiadny dôvod vlastniť auto alebo čokoľvek iné, ​​keď viete, že to bude klesať v hodnote. Protiargument je, že keď si prenajímate auto, tak budete navždy platiť poplatky. To je síce pravda, ale keď auto vlastníte ste zodpovedný za všetky, aj nepredvídateľné poplatky – ako opravy a poistenie. Ak máte operatívny leasing na 36 mesiacov, tak si užijete auto v tom najlepšom stave a všetky problémy sú na pleciach leasingovej spoločnosti. Následne si môžete zobrať novší model, alebo ten váš odkúpiť.

5) Neverte fantázii vlastníctva. Plaťte za používanie auta. Nie je dôvod platiť za budúcu hodnotu auta.

6) Nikdy sa nestarajte o to, aby ste predávali alebo obchodovali s vozidlom. Po skončení nájomného cyklu jednoducho vozidlo vrátite. Predajca si prevezme vozidlo, skontroluje stav, počet najazdených kilometrov a pokiaľ nedôjde k žiadnemu poškodeniu alebo nadmernému opotrebovaniu, už ho nikdy nemusíte vidieť. Žiadne opletačky s predávaním a prepisovaním auta.

7) Leasing je jednoduchší a rýchlejší. Pre vás znamená menej starostí a pre leasingovú spoločnosť alebo predajcu znamená vracajúceho sa zákazníka v prípade spokojnosti. Pokiaľ prenajímate auto viac krát od rovnakého predajcu môžete sa väčšinou tešiť aj na rôzne vernostné programy a skvelý prístup.

https://www.tatraleasing.sk/sk.html

Vypočítajte si výšku vašej mesačnej splátky pri leasingu napr. na stránke Tatraleasing.

 

Pozri si TOP ponuky áut od našich partnerov
(Visited 294 times, 1 visits today)
By |2018-03-23T12:01:00+00:00apríl 21st, 2017|Categories: Leasing|Tags: |0 Comments